Portal Gminy Jasienica - portal dla mieszkańców, mieszkańcy dla Gminy
News Baza firm Users PKS Wiadomości Sport Kultura Inne
Szukaj wydarzeń:
Wydarzenia
Inne

Rolnik też może

Dzisiaj niestety rolnicy są dyskryminowani na każdym kroku. Chodzi nie tylko i wyłącznie o kwestie związane z rolnictwem, ale i także o kwestie finansowe. Rolnikowi ciężko jest ubiegać się o otrzymanie pożyczki nie wspominając już nawet o kredycie. Rolnik z rolnictwa posiada minimalny dochód, chyba że jest plantatorem, co w naszym kraju jest dosyć nieopłacalne. Uważa się nawet, że rolnicy nie powinni otrzymać pożyczki, gdyż nie będą w stanie jej spłacić. Uprawy są mało opłacalne, pogoda nieprzewidywalna. Tylko w zeszłym roku niekorzystne warunki klimatyczne spowodowały, że uprawy zostały zniszczone w pięćdziesięciu procentach. Mroźna zima i wiosna doprowadziła już w tym roku do ogromnych strat, nie wspominając nawet o licznych burzach z gradobiciem, które to mają miejsce latem. Bankowcy obawiają się o tego rodzaju pożyczki. Nie oznacza to jednak, że rolnik jest zupełnie bezradny. Niektóre placówki bankowe i instytucje finansowe cenią sobie rolników jako swoich klientów. Uważają oni, że rolnicy są jednymi z najbardziej rzeczowych klientów, którzy zaciągane pożyczki wykorzystują w najwyższym stopniu. Nie są to bynajmniej zobowiązania finansowe na wyjazdy wakacyjne, ale na rozwój gospodarstwa i nowe inwestycje.
komentarzy: 0  » czytaj więcej
Inne

Przygotowania do budowy domu

Przygotowanie do budowy swojego wymarzonego domu musimy zacząć co najmniej dwa lata wcześniej, aby zdążyć pozałatwiać sprawy związane z budową. Pierwszym krokiem jest zakup działki budowlanej lub też sprawdzenie czy parcela, którą posiadamy ma taki status. Informacje takie udziela gmina lub miasto. Kolejnym krokiem jest wybór właściwego projektu domu. Projekty domów możemy oglądać u architektów bądź też w katalogach. Wybór odpowiedniego projektu domu nie jest łatwy, dlatego trzeba tę sprawę dokładnie przemyśleć i wybrać projekt najbardziej nam odpowiadający, aby podczas budowy nie narazić się na dodatkowe koszty związane ze zmianami projektu. Istotną sprawą jest też zakup materiałów budowlanych i znalezienie solidnego oraz uczciwego, dobrze znającego swój fach, a przy tym niedrogiego rzemieślnika budowlanego. Jednak dobry fachowiec czy ekipa budowlana nie wystarczy, gdyż to my sami powinniśmy trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, czy nie występują na budowie poważne błędy, które można usunąć w czasie jej trwania, a nie dopiero po zakończeniu, gdyż wtedy na poprawki może był już zdecydowanie za późno.
komentarzy: 0  » czytaj więcej
Inne

Co dalej z naszymi rodzicami

Wiele się mówi o miłości w rodzinie. Rodzice jako trzon całości powinni być traktowani z szacunkiem. Powinni być kochani bezwarunkowo. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że niestety te dwa hasła to puste słowa. W pewnym okresie życia naszych rodziców wiele dzieci staje przed dylematem co z nimi zrobić. I nagle okazuje się że przecież domy pomocy społecznej to idealne rozwiązanie problemów dzieci, które nie chcą, nie mają ochoty, brzydzą się w końcu nie umieją zająć się swoimi rodzicami. I chociaż kolejka jest długa kochane dzieci zapisują w ową kolejkę swoich kochanych rodziców. Przechodzą takie dzieci można powiedzieć mordownie z miejskim ośrodkiem pomocy społecznej. Tam poddawani się bardzo dużej ilości pytań w których oczywiście udowadniają,że nie są w stanie zająć się swoimi rodzicami. Przecież nie są w stanie ani fizycznie ani finansowo zająć się schorowaną osobą. Jednocześnie na takich spotkaniach z pracownikiem społecznym zaczynają powoli usprawiedliwiać się, ja bym to nazwała usprawiedliwianiem własnego sumienia. Pomijam, że utrzymanie jednej osoby w domu pomocy społecznej jest naprawdę spore, bo trzy tysiące miesięcznie to jak dla mnie luksus. Oczywiście rodzin nie stać na pokrycie takiej kwoty, więc pokrywa ją każdy z nas z podatków. kwotę brakującą zazwyczaj większą niż dwa tysiące pokrywa gmina czyli paradoks miejski ośrodek pomocy społecznej z której kierowana jest osoba starsza. Opieka w takich domach pomocy jest profesionalna. Osoba starsza zapewnione mam tam wszystkie potrzeby, od religijnych poprzez organizowanie wolego czasu poprzez uczestnictwo w zajęciach terapii zajęciowej. Pytam tylko czy wasi rodzice oddali was kiedy byliście mali, kiedy potrzebowaliście ich opieki, kiedy trzeba było przytulić. Tak wiem, ja nie dam rady, ja nie umiem, ja się boję. Ja wiem jedno z każdej sytuacji jest wyjście, wystarczy tylko pomyśleć a nie pozbyć się problemu, wiem co piszę. Poza tym wasi rodzice maja uczucia, zapewniam, że nie chcą czuć się jak niechciany przedmiot, który jest już nam nie potrzebny, choć nie przecież ma jeszcze mieszkanie na którym można sobie zarobić. Apeluje więc DZIECI OPAMIĘTAJCIE SIĘ
komentarzy: 0  » czytaj więcej
Inne

Budujemy dom

Większość ludzi marzy o swoim własnym domu. Gdy już podejmą decyzje aby rozpocząć budowę pojawia się przed człowiekiem wiele trudności i problemów. Jak uzyskać wymarzone pozwolenia na budowę. Formalności piętrzą się przed inwestorem nieustannie. Musimy zapoznać się szczegółowo zobowiązującymi przepisami aby dopełnić wszystkich obowiązków. Hasła takie jak plan zagospodarowania przestrzennego czy warunki zabudowy musimy mieć opanowane do perfekcji. Podstawom starania się o pozwolenia na budowę jest posiadania planu zagospodarowania przestrzennego dla naszej działki. To ten dokument zagwarantuje nam, że nasza działka jest budowlana i możemy rozpocząć prace zmierzające do wydania pozwolenia na budowę. Jeśli nasza działka nie posiada takiego dokumentu musimy postarać się wydanie warunków zabudowy przez upoważniony do tego organ najczęściej jest to właściwa gmina. Warto szczegółowo zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego bądź warunkami zabudowy ponieważ to ten dokument określi nam szczegółowo jak będzie wyglądać dom który zamierzamy wybudować.
komentarzy: 0  » czytaj więcej
Kursy walut
Komentarze
05 wrzesień 2012 admin
» test
30 maj 2012 kroppek
19 marzec 2012 milo
28 luty 2012 óczeni
28 luty 2012 Dominika
27 luty 2012 Mieszkaniec gminy
26 luty 2012 Mieszkaniec powiatu
25 luty 2012 ha ha ha
25 luty 2012 Mieszkaniec gminy
23 luty 2012 Pan Ktoś
Sonda
Czy przekazujesz 1% swojego podatku konkretnej organizacji pożytku publicznego?
Warto wiedzieć
TEST
Jasienica
Menu
Chmura Tagów
1 maj, 100-lecie szkoły , 11 listopad, 20.11.2011, 2011, 21.08.2011, 22.09, 24.07, 28.04, Adam cieciółka,
SEOPILOT
Copyright 2008-2013 by jasienica.com.pl